Concerten op Curacao

Regelmatig worden we op ons eiland verwent met concerten van bekende artiesten. De ene keer wat betere als de andere keer maar over smaak valt niet te twisten natuurlijk! Ik noem Latin held Juan Louis Guerra, UB40’s Ali Campbel en band maar ook de bijna jaarlijks terugkerende artiesten van Nederlandse bodem zoals Guus Meeuwis, Alan Clark, eilandgenoot Barry Hay van de Golden Earring, Ilse de Lange, de Dijk maar ook Gerard Joling en Jan Smit. Ze komen allemaal graag naar ons eiland voor een optreden welke meestal samen valt met een vakantie van een aantal weken.
Het leuke is dat de concerten op een enkele uitzondering na kleinschalig zijn waardoor je kort voor de officiële aanvangstijd nog door kunt lopen naar het podium en op een meter afstand van de groep of artiest kunt genieten van het concert met altijd een koud biertje in je hand en voeten in het zand. Meteen ook een uitgelezen kans om een goede foto van jouw favoriete artiest te maken. Met een beetje geluk kun je na afloop nog de hand schudden en persoonlijk op de foto, iets wat in Nederland ondenkbaar is na een concert van bijvoorbeeld Guus Meeuwis in een vol PSV stadion. De in vergelijking met Nederland nog betaalbare entreeprijs maken het feestje bovendien compleet en voor iedereen toegankelijk.
Het eiland is klein, de concerten en uitgaansgelegenheden kleinschalig maar de artiesten soms groot. Helaas missen we de echt grote internationale artiesten die bij onze buren op Aruba nog wel eens voorbij komen. Zo waren daar onlangs nog Toni Braxton en Mary J. Blidge te bewonderen op het Soul beach festival. In 2006 en 2008 was ook Lionel Richie nog van de partij op het eiland.
Maar daar gaat verandering in komen met het Curaçao North Sea Jazz festival. Klinkende namen als Lionel Richie, Simply Red, John Legend en George Benson zullen afreizen naar ons eiland voor een ongetwijfeld wervelend optreden van formaat. Helaas is ook de toegangsprijs er een van formaat en blijft het daarom afwachten of het festival de komende jaren zal overleven om jaarlijks dit soort artiesten naar ons eiland te halen. Laten we het hopen want voor de echte muziekliefhebber is dit natuurlijk heel bijzonder.
Wachten blijft het echter op de echt grote jongens. En dan niet in het festival center of op een aangelegd strand maar lekker groot op bijvoorbeeld het Waaigat. Als ik even mag dromen, U2 op het Waaigat op Curaçao! Of Live, Bon Jovi, Van Halen en, nou vooruit dan, Marco Borsato. Ja dat zou pas echt genieten zijn! Als er een concert organisator meeleest mag hij me bellen, ik wil het wel mee organiseren.
Misschien sla ik een beetje door in mijn wensenlijstje en moet ik daarvoor maar naar Miami vliegen of Nederland natuurlijk… Curaçao blijft Curaçao en dat is misschien maar beter zo. Hoe dan ook is het ieder jaar weer genieten van de vele concerten op ons eiland en daar is menig Nederlander terecht jaloers op!
This article was published in the Bermuda Magazine July/ August 2010 edition. More info on BermudaCuracao.com

Voor grote artiesten, grote prijzen, ook bij jullie;-)
Lage entreeprijzen voor bv een Ilse de Lange of Jan Smit zal misschien ook wel te maken hebben met een lekkere goedkope vakantie voor de artiest zelf?
Het idee van voor wat hoort wat?
In ieder geval have fun met het jazzfestival, vooral Simply Red!
Ik zou wel graag een keer een goeie band uit de middenmoot willen zien. Ik heb 8 jaar in Tilburg gewoond en ben aardig verwend daar. Simply Red, Lionel Richie, die gasten zijn al jaren passe. Voor die prijs kan je ook een mooi festival opzetten met wat up & coming artiesten. Of er iemand op af komt zal wel niet, maar ik in ieder geval wel!
Er zijn overigens wel toffe bands hier met goeie muzikanten, maar helaas worden we getrakteerd op 300 covers en dat elke week 4 keer, bij O Mundo, bij Zanzibar, bij Cabana, etc etc etc. Met als gevolg een overdosis Juno Juliet en Junior. Misschien dat de Grote Prijs van Nederland oid een keer hun winnaars hierheen sturen.
Molly, inderdaad komen die artiesten vooral voor de vakantie heb ik de indruk, geef ze eens ongelijk. Laat ons daar dan maar van mee profiteren
.
Sebastiaan, het is toch vooral de gevestigde Nederlandse orde, dat is best weleens jammer inderdaad. Het zijn ook bijna ieder jaar dezelfde artiesten en na 3 keer Guus Meeuwis op Mambo heb ik het ook wel een beetje gehad met Guus
. Juni Juliet is een groot artiest maar ik ben het met je eens dat het wat vermoeiend wordt dezelfde covers keer op keer te horen. Voor toeristen leuk maar locals hebben het wel gehad met hem ben ik bang. Dat is dan voor zo’n artiest het nadeel van een klein eiland en voor ons het nadeel van een groot artiest (hij doet 3 verschillende lokaties op een avond! pfff). De lokale bands zijn vaak ook erg goed, die zou ik wel wat meer willen zien.