Life’s too short for Snappers’ less than average food

Restaurant Snappers – Curacao
Caracasbaaiweg z/n
T: +05999 747 2222
E: www.snapperscuracao.com
Net na de restaurantweek (omdat ik graag toch liever het volle pond wil betalen… uhm nee hoor, ik was gewoonweg te druk om zelfs maar te kunnen eten in die week) wilde ik wel even genieten van wat een ander voor me had klaargemaakt. Alle afspraken gewoonweg afgezegd en we hadden besloten om eens lekker te gaan eten.
Ik woon in Jan Thiel en het is gemakkelijk om iets in de buurt te kiezen. Niet te duur dacht ik nog, dus laten we Snappers eens proberen. Je zit er vast leuk aan het water en van buiten belooft het wat. Dacht ik…
Het was een doordeweekse avond, dus we hadden niet gereserveerd. Dat leek ook niet nodig. Er waren maar een paar tafeltjes bezet. De aankleding is, om het netjes te zeggen, erg minimalistisch te noemen. Of te wel: er hangt of staat niks! Op 3 schilderijen na dan, maar die vullen de zaak natuurlijk niet. Het grote voordeel is dat je aan het water zit en een leuk uitzicht hebt over het Spaanse water met zijn prachtige huizen, maar daarmee red je het niet helemaal mee. Hierbij een gratis tip voor Snappers: begin met gewoon iets simpels op de tafels te zetten, bijvoorbeeld een bloemetje, of een kaarsje. Dat geeft al een iets meer aangekleed geheel.
Ondanks dat de restaurantweek voorbij was, was het menu voor NAF 45,- die week erna nog te bestellen, omdat het zo’n groot succes was geweest. Het menu werd geprobeerd door mijn tafelgenoten, maar ik had alleen zin in mijn favoriet: Kingsize Garlic Shrimps.
De voorgerechten een vissoep en de gevulde rolletjes van beef, zagen er mooi opgemaakt uit en smaakten goed. Niet geweldig maar gewoon average (ze pretenderen meer dan average te zijn maar dat is niet echt waar). Het hoofdgerecht wat volgde van het menuutje was ja, hoe zal ik het noemen, niet echt goed te noemen. Het was weinig. Je proefde wel dat de kok zijn best had gedaan er iets van te maken, maar de gefrituurde grouper met de mais-koekjes en een klein groente garnituurtje had ook zo van een snek vandaan kunnen komen.
Mijn hoofdgerecht was van de a la carte kaart en was zeker niet goedkoop te noemen. De shrimps waren Nafl 38,50, dus daar verwachte ik wel iets anders van. Wat me voorgezet werd schrok ik in eerste instantie wel een beetje van: 4 mini garnalen met dezelfde groentegarnituur. Ik ben toch geen grote eter, maar ik denk dat niemand vol zou zitten als ze dit zouden bestellen. Verder was de smaak ook niet bijster goed. Knoflook is namelijk best sterk van smaak, maar ik proefde het niet, dus helaas geen Garlic shrimp. Jammer. Zelf met de extra bestelde bak friet hadden we nog steeds honger. Gelukkig kwam nog het toetje, dat bestond uit een witte en een donkere chocolademousse. Als ik ergens van hou is het wel chocolade. Het toetje ging er dan ook goed in en smaakte me prima. Ook hier had de kok weer zijn best gedaan.
Na nog kort te hebben nagetafeld vroegen we om de rekening. En met de rekening kregen we gelijk weer een tegenvaller omdat nu duidelijk is dat deze prijzen niet kloppen voor deze kwaliteit en hoeveelheden. We hadden weinig gedronken maar toch waren we het dubbele van het menuutje kwijt per persoon. Let op: ze brengen standaard de service charge in rekening. Iets wat niet gebruikelijk is op Curacao.
Al met al heb ik weinig positiefs over Snappers te melden. Eten is zelfs ‘less than average’ te noemen. Maar toch heb ik niet het idee dat het aan de kok lag. Hij moet waarschijnlijk met weinig middelen en zo goedkoop mogelijke producten, proberen er iets van te maken. En over de bediening kan ik geen slecht woord zeggen. Uiterst vriendelijk en behulpzaam. Maar toch zullen ze me bij Snappers niet meer zien.
In het jaar dat Snappers bestaat is er eigenlijk niks veranderd en denken we nog maar eens terug aan gezellige tijden en goed eten voor een mooie prijs bij Sarifundi’s.
Ook leuk om te lezen:

Bestaat Sarifundy’s niet meer, dan? Dat is ernstig!
Sarifundy’s bestaat al een tijd niet meer. Helaas afgebrand (tijdens Omar) en daarna niet meer opgebouwd.
Dank, webmaster. Omar… 2008 dus. Heel jammer. Vond het een van de beste hangstekken toen ik er woonde.
wij hebben andere ervaringen bij Snappers. De dranken zijn dezelfde prijzen als bij andere restaurants en de kwaliteit van het eten is boven het gemmiddelde.
Daarnaast ken ik de eigenaren inmiddels en zij en hun team werken superhard om er iets moois van te maken. Ik vind het dan ook niet eerlijk dat u zomaar zegt dat zij goedkope producten gebruiken. U heeft geen idee hoe hard deze mensen werken. Erg jammer.
Gelukkig delen velen anderen uw mening niet en ik ga er zeker nog vaker eten !
Ik ben er nu 2 keer geweest met een tussenperiode van een jaar. In de tussentijd is er qua aankleding niks gebeurd en was de hoeveelheid 2 keer niet in orde. Dat het team hard werkt klopt, staat ook in het artikel (hulde aan de kok en de bediening), maar 4 shrimps voor 38.50 en geeneens een bloemetje of iets op tafel dat betekent dat het restaurant nog veel te wensen overlaat. Ik hoop in ieder geval dat de eigenaren hier wat aan gaat veranderen en dan hoop ik er ook vaker te eten. Want de locatie is hartstikke leuk. Doen ze niks met de kritiek, ook prima, dan lopen we door naar de Roti-snack of Pops of naar het (heel gezellig aangeklede) Kleine Wereld
Nou,
de trend is neerwaarts is ook mijn ervaring:
http://www.curacao-restaurants.org/index.php?option=com_restaurant&Itemid=1&func=detail&id=145
Ik was er niet kapot van. Mijn portemonnee wel, die heeft nog dagen nagebloed.