meetcuracaoweblog

Curacao's leukste en meest interactieve online magazine!

De Lionfish nu echt op Curacao – Opeten die vis

lionfish curacaoSinds geruime tijd is de Lionfish op Curaçao. Wat moeten we nou met die vis?

De Lionfish is nu echt gewoon geworden in de wateren rondom Curaçao. Het is belangrijk dat je hem kan herkennen als je aan het duiken of snorkelen bent. De eerste ‘sighting’ van de lionfish was overigens bij Watamula op 27 oktober 2009.

De Lionfish is een prachtige vis. Het zijn dan ook gewilde aquarium vissen en het verhaal gaat dat tijdens een orkaan (1992) een aquarium werd verwoest in Florida en 6 vissen in zee zijn beland. Want de Lionfish komt normaal helemaal niet voor in de Caribische wateren. Ze komen oorspronkelijk uit de South Pacific en de Indische Oceaan.

Wat is er nou vervelend aan de Lionfish:
- het is 1 van de meest giftige vissen in de oceaan
- een steek bij een mens zorgt voor flink wat pijn, overgeven en moeite met ademen (over het algemeen niet dodelijk)
- ze planten zich voort als konijnen
- ze eten bijna alles dat in hun mond past (dus ook andere vissen)
- ze zijn nieuwkomers rondom Curacao dus andere vissen hebben geen idee dat de vis gevaarlijk is
- ze hebben geen echte natuurlijke vijanden

Lionfish op etenAl met al, niet iets om blij van te worden. Ik hou in het water altijd rekening met de zee-egel, de schorpioenvis en kwallen, maar nu dus nog 1 erbij. Al met al erg voor onze riffen, misschien nog wel erger dan de plastic cups, onoplettende duikers en blikjes polar ;)

Wat zijn de oplossingen dan? Er zijn er verschillende met als meest ludieke manier op de Bahama’s waar ze haaien leren om te jagen op de Lionfish. Overigens zijn er Groupers gevonden met Lionfish in hun maag, dus misschien moeten we die maar niet meer eten op Curaçao.

De belangrijkste oplossing is dat we de vis gewoonweg opeten. De vis smaakt heerlijk en wordt al door veel restaurants op Curacao aangeboden. Dus: probeer het eens want van vraag komt aanbod en dus gaan ook meer lokale vissers de Lionfish vangen.


Lionfish Elimination Team
Op Curaçao hebben we inmiddels het Lionfish Elimination Team (volg ze op Facebook!). Dagelijks gaan een groep duikers erop uit die grote aantallen vangen van soms wel meer dan 200 per dag. Echter is dit lang niet genoeg. Blijkbaar kunnen sommige vrouwtjes (Super Breeders) wel meer dan 2 miljoen eitjes per jaar leggen. Met andere woorden, ze zijn niet te stoppen tenzij er een natuurlijke vijand opstaat. Het enige dat LET kan doen is de groei van de populatie naar beneden krijgen door ze te vangen.

lionfish elimination team curacaoWat doen ze met de vangst? Ten eerste worden ze verkocht aan restaurants. Mochten er een aantal niet verkopen, dan worden ze schoongemaakt en ingevroren om zelf op te eten. Ze worden in ieder geval niet weggegooid.

Dus: hoe meer Lionfish er wordt gegeten in de restaurants, hoe meer LET kan verkopen en hoe meer ze gevangen worden en dus het koraalrif gered wordt!

Video’s van de Lionfish op Curacao
Hoe worden ze gevangen? Met de Zookeeper

Ook leuk om te lezen:



About this article

Date
January 12th, 2010

Author

Category

8 comments op “De Lionfish nu echt op Curacao – Opeten die vis”


  1. nadim says:

    e no ta malu e site aki

  2. Sebastiaan says:

    masha danki, nos ta purba di duna e information mas leuk de e isla korsou

  3. Nysha says:

    E site aki ta hopi informativo.nos no tabata sa ku por kome lionfish tambe.Sigi promove nos isla.Y sigi tambe ku e bon trabao.

  4. Wout says:

    Vandaag de lionfish gespot bij Cas Abou. In ondiep water tussen het strand en het vlot.

  5. Sebastiaan says:

    @Wout De Lionfish is inmiddels overal te zien. Gelukkig zitten de grotere aan de Noordkust.

  6. peebee says:

    ik heb gister Lionfish gegeten, heerlijk echt een aanrader mits het goed klaar gemaakt is!!!!

  7. Sven says:

    Ik heb vorige week ook lionfish gegeten op Curacao, erg lekker inderdaad maar wel een mager hapje..

    En dat voor 54 gulden, het is dat ik het niet dagelijks eet..

  8. sherry says:

    Ik heb lionfish special edetion dish, vandag gegeten. Ik heb zelf klaar gemaakt. Jullie mogen op mijn facebook (shermine lourens grovell) mijn foto,s zien. Lionfish is gewoon lekker



Please leave a comment, we appreciate it!




Switch to our mobile site